Bielkoviny sú jednou z troch základných makroživín v potrave, ktoré sú životne dôležité pre rad metabolických a fyziologických procesov v tele, vrátane imuno/neurologických procesov a rastu a rozvoja svalstva a svalového tkaniva.

Mnoho žien verí, že konzumácia proteínových nápojov môže viesť k vývoju veľkého množstva svalovej hmoty a k zvýšeniu hmotnosti. V skutočnosti však ženy v tele nemajú dostatok testosterónu na budovanie svalovej hmoty rovnakým spôsobom ako muži.

Zvýšenie bielkovín v strave môže naozaj priniesť množstvo výhod, ktoré môžu pomôcť pri dosiahnutí cieľov pri cvičení, či už sa snažíte zlepšiť kondíciu, schudnúť, alebo konzumovať zdravšiu stravu. Zistite si výhody proteínových nápojov pre ženy vo všetkých rôznych variantoch uvedených nižšie.

Proteínové Nápoje Pre Zníženie Hmotnosti

Pokiaľ sa jedná o diéty a chudnutie mnoho ľudí si vyberá stravu s vysokým obsahom sacharidov a nízkym obsahom tuku a bielkovín. Ale vedeli ste, že bielkoviny sú živina, ktorá zasýti najviac? Proteínové nápoje sú jednoduchý spôsob, ako získať viac bielkovín v strave, pričom nárast príjmu bielkovín môže pomôcť potlačiť chuť k jedlu a udržať vás v sýtosti dlhšie. Okrem toho, zvýšený príjem bielkovín môže zrýchliť váš metabolizmus a podporiť proces spaľovania tukov v kombinácii s dobrým tréningovým plánom.

Proteínové Nápoje Pre Vyrysovanie Svalov

V prípade proteínových nápojov má mnoho žien často mylnú predstavu, že pridaný proteín v strave bude mať za následok tvorbu veľkých objemných svalov. Avšak, pre vytvorenie rovnakého množstva svalov ako u mužov, telo vyžaduje určitú hladinu testosterónu - hladinu, ktorú ženské telo jednoducho nemôže produkovať prirodzene. V dôsledku toho pridaný proteín môže prispieť k rastu a udržiavaniu svalovej hmoty, ktorá môže viesť k dosiahnutiu tvarovaného tela, v kombinácii s dobrým cvičebným programom.

Proteínové Nápoje Na Regeneráciu

Pokiaľ ide o svalovú regeneráciu a obnovu tkanív je jedna skupina zlúčenín, ktorú by ste mali poznať - aminokyseliny. Aminokyseliny sú stavebnými zložkami bielkovín a svalov v tele, pričom metabolizmus aminokyselín s rozvetveným reťazcom je priamo spojený so svalovou regeneráciou. Myprotein proteínové nápoje obsahujú vysoké množstvo aminokyselín, čo znamená, že môžu pomôcť regenerovať vaše svaly a znížiť bolesti na ďalší deň, ktoré často nasledujú po intenzívnom tréningu.

Proteínové Nápoje Na Regeneráciu

Keď sme na cestách, je niekedy ťažké nájsť si čas na jedlo. Či sa snažíte zlepšiť fyzickú kondíciu, schudnúť, alebo konzumovať zdravú a vyváženú stravu, vždy je dôležité nevynechať jedlo. Mnoho ľudí verí, že vynechávanie jedla môže podporovať úbytok hmotnosti, ale v skutočnosti sa spomaľuje váš metabolizmus a môže to viesť k neskoršiemu prejedaniu sa. Tu v Myprotein máme celý rad proteínových náhrad jedla, ktoré sú vhodné, ak ste často zaneprázdnený, aby váš príjem bielkovín bol vysoký.

Srvátkový Koncentrát

Srvátkový proteín je vedľajším produktom procesu výroby syra a je podobný bielkovine nachádzajúcej sa v mlieku. Srvátkové bielkoviny sa líšia od iných typov proteínových práškov, pretože ich svaly dokážu absorbovať oveľa rýchlejšie. S malým množstvom tuku, laktózy, minerálov a koncentráciou proteínu asi 80 % sú srvátkové proteínové koncentráty ideálne na konzumáciu priamo po tréningu alebo ako prvé jedlo dňa.

Srvátkový Izolát

Srvátkový proteínový izolát si možno predstaviť ako vyššiu úroveň srvátkového koncentrátu s radom rôznych výhod, vrátane vyššej koncentrácie proteínu - približne 90 %. Vzhľadom k vylepšenej metóde spracovania srvátky neobsahuje proteínový izolát takmer žiadny tuk a laktózu - takže je ideálny pre tých, ktorí sú intolerantní na laktózu a chcú minimalizovať príjem sacharidov.

Srvátkový Hydrolyzát

Hydrolyzovaný srvátkový proteín je vynikajúci srvátkový proteín, s jedinečným zložením pre zlepšenie dodávky proteínu. Bielkoviny sú komplexné molekuly, v hydrolyzovanom srvátkovom proteíne sú tieto molekuly rozložené procesom hydrolýzy na menšie peptidové frakcie. Týmto spôsobom môže byť zvýšená rýchlosť dodania proteínu do svalov a súčasne sa znižuje aj pravdepodobnosť alergických reakcií.

Proteínové Nápoje Do Diéty

Konzumácia vyššieho množstva bielkovín môže pomôcť nielen potlačiť vašu chuť do jedla, ale tiež zrýchliť váš metabolizmus a spaľovanie tukov. Tu v Myprotein máme celý rad diétnych proteínových nápojov, ktoré obsahujú vysoké hladiny bielkovín a množstvo zdravých ingrediencií- s minimálnym obsahom tuku, sacharidov a laktózy, od extraktu zeleného čaju po L-karnitín.

Kazeín a Mliečny Proteín

Kazeín je druhý proteín, ktorý sa nachádza v mlieku. Kazeín a mliečne bielkoviny sa uvoľňujú pomaly, čo znamená, na rozdiel od srvátkovej bielkoviny, že kazeín môže poskytovať konštantné množstvo bielkovín a aminokyselín do svalov po dlhšiu dobu. Kazeín a mliečne proteínové nápoje môžu byť konzumované pre dlhší pocit sýtosti počas dňa alebo v noci, pred spaním.

Proteínové Zmesi

Výber správneho typu proteínu môže byť neľahkou úlohu. Ak si nie ste istí, prečo neskúsiť Proteínové zmesi? Proteínové zmesi obsahujú množstvo proteínov od rôznych srvátkových cez mliečne až po vaječné bielkoviny. Proteínové zmesi Myprotein vám môžu poskytnúť predĺžené uvoľňovanie bielkovín, ktoré vás zasýti na dlhšiu dobu.

Sójový Proteín Izolátlat

Sójový proteín je skvelý zdroj bielkovín pre vegánov, vegetariánov a tých, ktorí sú intolerantní na laktózu. Izolát sójovej bielkoviny obsahuje masívnych 90 % bielkovín s komplexným profilom aminokyselín, ktoré zaisťujú maximálnu regeneráciu svalov. Myprotein Sójový proteínový izolát je vyrobený zo 100 % geneticky nemodifikovaných odtučnených sójových bôbov a pri spracovaní bol odstránený obsah tuku a sacharidov, takže je ideálny pre jednotlivcov, ktorí hľadajú zníženie telesného tuku a zvýšenie príjmu bielkovín.

Hrachový Proteínový Izolát

Hrachový proteín je vegánsky proteín, ktorý ponúka doplnkové výhody s minimálnym obsahom sacharidov a rozsiahlym profilom aminokyselín, vrátane kyseliny glutamovej. Hrachový proteín je cenovo výhodný a má orechovú chuť. Avšak, bielkoviny rastlinného pôvodu, a to ako aj hnedá ryža a hrachový proteín, nie sú kompletné zdroje bielkovín, a preto musia byť konzumované s rôznymi inými vegánskymi proteínmi ako napríklad konopný proteín. Vďaka štruktúre je hrachový proteín tiež skvelý pre výrobu proteínových brownies alebo proteínového pečiva.

Konopný Proteín

Konopný proteín je rastlinný proteínový prášok, ktorý ponúka vysokú mieru stráviteľnosti. Táto miera absorpcie v tele znamená, že konopný proteín môže pomôcť vstrebať bielkoviny do svalov rýchlejšie ako iné rastlinné bielkoviny. Konopný proteín je bez laktózy a lepku a obsahuje konopné bielkoviny s pridanými esenciálnymi mastnými kyselinami, vitamínmi a minerálmi. Keďže je to bielkovina na rastlinnej báze, nepredstavuje kompletný zdroj bielkovín, a preto musí byť konzumovaná s rôznymi inými rastlinnými proteínmi.

Proteín z Hnedej Ryže

Hnedá ryža je ďalší typ bielkovín vhodného pre vegánov, ktorý je získaný z rastlinných zdrojov. Hlavnou výhodou použitia proteínu z hnedej ryže je, že tento prášok je bez mlieka a mliečnych výrobkov, laktózy a lepku, takže je ideálny pre tých, ktorí sú intolerantní na laktózu alebo lepok. Proteín z Hnedej ryže je zvlášť vhodný pre pečenie proteínových pochúťok, pričom jeho štruktúra sa úplne líši od srvátky a mliečnych bielkovín.

Pripravené Na Vypitie

Niekedy je neľahkou úlohou vsunúť posilňovňu do svojho plánu a to je dôvod, prečo sme vytvorili celý rad proteínových nápojov pripravených na vypitie. Tieto proteínové nápoje sú balené v plastových fľašiach na jedno použitie s porciou už vopred nameranou, takže všetko, čo potrebujete urobiť, je pridať vodu a ... pretrepať! Naša kolekcia nápojov pripravených na vypitie je šetrič času pre náročné dni a pri cestovaní.

Proteínové Smoothies

Mnoho ľudí si myslí, že smoothies sú zdravá voľba, ak ide o chudnutie. Pravdou však je, že mnoho smoothies zakúpených v obchode v skutočnosti obsahujú vysoké množstvo pridaného cukru, ktorý bráni pri dosiahnutí vašich cieľov. Naše proteínové smoothies a nápoje ako napríklad pro milk zero sú skvelým spôsobom s nízkym obsahom cukru/bez cukru, ako získať skvelú chuť smoothies a mliečnych nápojov bez pridaného cukru a sacharidov.