Recepty

Extra čokoládové brownies | Brownie s tvarohom a ovocím

Milujem brownies. Fit verzie mi však až tak nechutia a tak som spravila taký malý kompromis. Použila som klasické ingrediencie ako maslo, cukor, múku, ale vylepšila som to tvarohovou vrstvou s čučoriedkami, ktorá koláčiku dala “šťavu”. Do cesta a tvarohu som prisypala aj malé množstvo proteínu, tak akurát, aby koláčik nebol príliš suchý, ale zároveň som vďaka chuti proteínu mohla použiť menej cukru. Tvaroh je odtučnený, pretože v ceste je masla dosť. Dúfam, že sa vám recept podarí a prajem dobrú chuť.

Potrebujeme:

-na cesto:

-na náplň:

  • 250g odtučneného jemného (alebo hrudkového) tvarohu
  • 1 vajíčko
  • 1 vanilkový cukor
  • 15g vanilkového Myprotein Impact whey proteínu
  • 20g práškového cukru
  • 2-3 polievkové lyžice zlatého klasu (na zahustenie tvarohu)
  • 120g čučoriedok alebo iného ovocia (aj mrazené)
  • forma na pečenie 30 cm x 20 cm

Postup:

Vajíčka si poriadne vymiešame spolu s cukrom do peny tak, aby sa takmer všetok cukor rozpustil. Pomaly prilievame roztopené a trochu vychladnuté maslo.

Medzitým si v druhej miske zmiešame sypké suroviny (múku, kakao, prášok do pečiva a proteín) a túto zmes po častiach prisypeme do mokrej časti a vymixujeme hladké cesto. Ak je cesto príliš husté, prilejeme trochu mlieka.

Na tvarohovú náplň si zmiešame dokopy tvaroh s proteínom, vanilkovým cukrom (nakoniec som použila iba 1), práškovým cukrom a postupne prisypávame zlatý klas. Tvaroh som použila jemný a zdal sa mi príliš tekutý. Do hrudkového tvarohu zlatý klas nebude treba.

Do vymastenej a múkou vysypanej formy (prípadne použijeme papier na pečenie) vylejeme väčšiu polovicu cesta, na ktoré pomocou lyžice vrstvíme tvarohovú náplň. Do cesta som robila malé jamky, aby sa mi v strede vytvorila štruktúra.

Posypeme ovocím a jemne prikryjeme zvyšným cestom. Pečieme na 180 stupňoch 30-40 minút. Ak chceme koláčik trochu mokrejší, skôr tých 30, ale treba si to sledovať. Najprv necháme vychladnúť, až potom krájame.

Nakrájala som na 15 kúskov, z toho jeden má:

kalórie: 193
tuky: 8,3g
sacharidy: 21,1g
bielkoviny: 8g

Dnes vám prinášame recept, ktorý perfektne sedí na nedeľné popoludnie ku kávičke. Nie je síce úplne low-carb, keto, alebo raw, ale zato chutí fantasticky a je plný bielkovín a kvalitných ingrediencií. Niekedy je dobré spomaliť a vychutnať si takýto dobrý zákusok a zároveň ním pokryť denný príjem bielkovín. Navyše dokonale uspokojí vaše túžby po sladkom, takže nehrozí žiadne večerné pojedanie sladkostí.Kristína Močková

Kristína Močková

Spisovateľ a expert

Ahojte! Moje meno je Kristína a hýbať som sa začala pár rokov dozadu. Najprv bolo mojim cieľom schudnúť. Prešla som si rôznymi nezmyselnými diétami, no čo som schudla, som aj pribrala naspäť. Krátko po tom, čo som si v roku 2015 prvýkrát vyskúšala posilku, som pochopila, že bez stravy to jednoducho nejde. Začala som sa stravovať podľa IIFYM (If it fits your macros) a pomerne ľahko som konečne schudla. Preto sa vám budem snažiť ukázať, že jedlo môže byť aj chutné, aj macro friendly. Mojim dlhodobým cieľom je byť silná, zdravá a šťastná :). Sledovať ma môžte na mojom Instagrame @kikeseats.


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz