Recepty

Čokoládové rožky s kokosom | Plné bielkovín | Bez cukru

Milujem Vianoce a všetko čo k ním patrí. Či už je to tradičné linecké pečivo, koláčiky, alebo vanilkové rožteky. A tie milujem úplne najviac! Nechcela som písať ten originálny a stále opakujúci sa recept na vanilkové rožky a tak som si vytvorila svoj vlastný. Namiesto vanilkovej chuti som vytvorila čokoládovú a pridala som kokos. Myslím, že výsledok bol viac než dobrý.

Potrebujeme:

Postup:

Začneme tým, že si spojíme suché suroviny, teda kakao, proteín a múku.

Ďalej pridáme mokré suroviny, teda agáve sirup, arašidové maslo a mlieko. Všetko spolu premiešame rukami na tuhú hmotu.

Všetky tieto ingrediencie som si teda zmiešala a vytvorila sa mi tuhá hmota, z ktorej som si potom vytvorila tvary rožtekov. Tie som dala piecť na 180 stupňov na asi 15 minút.

Potom ich už len necháme vychladnúť a zoberieme si štetinku (na natieranie žĺtkom) a natierame vodou každý jeden rožtek. Vodou natreté rožky namáčame do kokosu. Necháme ich poriadne vychladnúť a odstáť. Dáme ich do nejakej nádoby a môžeme ich konzumovať aj ďalšie 3 dni.

Tradičné vanilkové rožky patria k vianočným sviatkom. Napadlo vás niekedy, že by sa dala pripraviť aj proteínová verzia bez cukru? Stačí upraviť ingrediencie a nový recept je na svete. Skúste si namiesto pocukrovaných vanilkových rožtekov pripraviť tieto “macrofriendly” rožky a vyhnite sa výčitkám svedomia.Tinka Krebesová

Tinka Krebesová

Spisovatel' a Expert

Ahojte. Moje meno je Martina a venujem sa zdravému životnému štýlu a to teda hlavne cvičeniu a vareniu. K zmene môjho života, a to teda že som prešla na zdravšiu stravu, došlo takmer pred dvoma rokmi. Vtedy som však ešte nemala také skúsenosti aké mám teraz. Síce nemôžem povedať že som úplný odborník v tomto smere, ale nejaké tie skúsenosti mám aj z vytvorením jedálnička. Moje "výtvory", hlavne raňajkové jedlá môžete nájsť na mojom IG @_tinkafood_ alebo na mojom Snapchate matka28300. Práve vďaka IG som sa dostala sem, na blog Myprotein. A čo sa týka cvičenia, tam sa snažím nabrať svaly a hmotu. A keď budem na tom lepšie, chcela by som sa začať pripravovať na súťaž. Na blog budem pridávať hlavne recepty všelijakých maškŕt. Samozrejme všetko bude zdravé, z naozaj kvalitných surovín a budem sa snažiť o to, aby to neboli moc náročne recepty, ale celkom jednoduché jedla, ktoré zvládne každý a bude si ho môcť každý užiť bez výčitiek. V receptoch určite nenájdete nijaké napodobeniny zdravých potravín. Mam rada kvalitné a chutné jedlá, pripravené z čerstvých a zdravých surovín a práve také jedlá a maškrty Vám sem budem pridávať. Dúfam, že sa Vám moje recepty budú páčiť a budete ich piecť s radosťou a s úsmevom na tvary. Ak by ste ma chceli kontaktovať, môžete mi napísať email- mkrebesova@gmail.com


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz