Recepty

Mramorový karamelovo-čokoládový koláč | Fitness dezert

Ahoj milí čitatelia. Dnes som si pre vás pripravil opäť ďalší skvelý a hlavne sladký recept. Isto hľadáte čo možno najlepšie a najzdravšie alternatívy tradičných sladkostí a maškrtiek. Preto tu mám pre vás nachystaný tento parádny mramorový rez. Nerozmýšľajte dlho a bežte to skúsiť.

Potrebujeme:

KORPUS

  • 100g vločiek
  • 50g kokosovej múky
  • 30g čokoládového proteínu
  • 60g kokosového oleja
  • 60g javorového sirupu

POLEVA – KARAMELOVÁ

  • 150g ďatlí
  • 100g arašidového masla

POLEVA – ČOKOLÁDOVÁ

  • 50g horkej čokolády
  • 10g kokosového oleja

Postup:

Suché suroviny (ovsené vločky, proteín, kokosová múka) zmiešame dohromady.

Ďalej pridáme roztopený kokosový olej a javorový sirup. Vypracujeme tuhé cesto a vtlačíme ho do malej tortovej formy. Vložíme formu do trúby cca na 10min pri 200 stupňoch.

Zatiaľ si pripravíme karamelovú plnku. Ďatle dáme cca na 5 min. do horúcej vody nech zmäknú a následne ich rozmixujeme ponorným mixérom spolu s arašidovým maslom. Vznikne nám zmes, ktorú natrieme na upečený korpus.

Koláč dáme stuhnúť do chladničky približne na hodinu a nakoniec ho polejeme čokoládovou polevou, ktorú si pripravíme roztopením čokolády s kokosovým olejom.

Dúfam, že sa vám tento zákusok podaril a že vám aj chutil. Teším sa na vás v ďalšom mojom článku. Bon Apetite

Páči sa vám tento recept? Navyše, prečo si neurobiť radosť, keď je upečený z tak zdravých a prospešných ingrediencií pre vaše zdravie a postavu? Nachádzajú sa v ňom samé správne tuky a ešte k tomu obsahuje kopec bielkovín. Táto fitness varianta mramorového rezu je určite lepšia voľba ako cukráreň, to mi verte. Dobrú chuť!Milan Kohút

Milan Kohút

Autor for Spisovatel'

Volám sa Milan Kohút a ku športu ako takému som sa dostal už ako 10 ročný. Začal som ako to už väčšinou býva s futbalom. Neskôr asi v 15-tich rokoch som chcel zvýšiť svoju kondíciu a silu, preto som začal navštevovať „činkáreň“, ktorú sme mali zriadenú v dedinke odkiaľ pochádzam. Výsledky sa dostavili pomerne rýchlo, čo znamenalo zväčšenie svalstva a tým pádom aj telesnej váhy, čo sa nepáčilo môjmu futbalovému trénerovi, ktorý mi dal ultimátum – kulturistika alebo futbal. Áno, možno aj trochu z rebélie som viac na futbalový tréning neprišiel.  Mal som vtedy niečo cez 17 rokov a začal som sa venovať cvičeniu o niečo vážnejšie. V roku 2007, keď som mal 18 rokov som sa zúčastnil svojej prvej súťaže v kulturistike a pokračujem v tom do dnes. Pravidelne som sa umiestnil v popredných priečkach. Cvičenie a kulturistiku považujem nielen za šport, ale v prvom rade za životný štýl. Venujem sa tak isto trénovaniu a poradenstvu v rámci kulturistiky a fitness, kde sa snažím ľuďom odovzdať svoje reálne skúsenosti v oblasti výživy, tréningu a suplementácie.


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz