Recepty

Proteínové pirohy s tvarohom a nutelou | Zdravé fitness recepty

Neviem ako vy, ale ja milujem naše tradične slovenské jedlá. Halušky, šúľance, plnené slivkové gule a pirohy. A pirohy sú moja TOPKA aj spolu s haluškami. Dnes som sa rozhodla vytvoriť pre mňa a pre vás zdravý a chutný recept na pirohy. Recept, ktorý som vytvorila je úplne úžasný, ma väčší podiel bielkovín ako sacharidov a tiež je extra jednoduchý a rýchly. Tak poďme teda nato.

Potrebujeme:

  • 90g špaldovej múky (10g na dosku a na tvarovanie)
  • 75g proteínu Myprotein (použila som čokoláda – brownies)
  • 2x celé vajce
  • Flavdrops
  • 50g tvarohu
  • 50g zdravej nutely
  • Soľ

Postup:

Začíname tým, že si zmiešame múku, protein, vajíčka a flavdrops. Ja som to miešala rukami, ale kto má lepší mixer, môže to skúsiť aj s ním.

Takéto spojené cesto si dáme na dosku (ja mám takúto podložku) a tam si  začneme cesto vaľkať. Vaľkáme to asi na pol centimetrové cesto, ktoré si potom začneme vykrajovať pomocou pohára.

Takýchto malých koliesok by malo byť aspoň 10. Potom si ich začneme plniť. Najprv som si ich naplnila tvarohom. Do každej si ho dáme po 10g a  potom si môžeme do  každej pridať aj trochu tejto zdravej nutely. Ja som ich ale robila bez nej, všetky. Ale môžete to skúsiť aj s ňou.. Medzitým si ale dáme variť vodu v hrnci s trochou soli.

Pomaly vytvárame tvar pirohov a dokončíme to „dierkami“ s vidličkou. Potom ich už len dáme do hrnca do vriacej vody a čakáme, pokiaľ nám nevyjdú na povrch. Varia sa asi takých 6-7 minút.

Nakoniec si ich už len ozdobíme čímkoľvek, čo nám chutí. Ja som zvolila biely jogurt, granátové jablko, mandle a agáve sirup.

Prajem vám dobrú chuť.

Pridám vám ešte kalorické hodnoty na jeden piroh (ten s tvarohom):

85,6 kcal          1,95 T        8,4 S       9,8. B

Ak milujete tradičné slovenské jedlá rovnako ako ja, určite skúste pripraviť pre seba, alebo pre rodinu tieto úžasné, chutné a hlavne zdravé proteínové pirohy. Verte mi, že ani nepoznáte rozdiel, že ste si vybrali zdravšiu verziu namiesto klasickej kalorickej. Dobrú chuť!Tinka Krebesová

Tinka Krebesová

Spisovatel' a Expert

Ahojte. Moje meno je Martina a venujem sa zdravému životnému štýlu a to teda hlavne cvičeniu a vareniu. K zmene môjho života, a to teda že som prešla na zdravšiu stravu, došlo takmer pred dvoma rokmi. Vtedy som však ešte nemala také skúsenosti aké mám teraz. Síce nemôžem povedať že som úplný odborník v tomto smere, ale nejaké tie skúsenosti mám aj z vytvorením jedálnička. Moje "výtvory", hlavne raňajkové jedlá môžete nájsť na mojom IG @_tinkafood_ alebo na mojom Snapchate matka28300. Práve vďaka IG som sa dostala sem, na blog Myprotein. A čo sa týka cvičenia, tam sa snažím nabrať svaly a hmotu. A keď budem na tom lepšie, chcela by som sa začať pripravovať na súťaž. Na blog budem pridávať hlavne recepty všelijakých maškŕt. Samozrejme všetko bude zdravé, z naozaj kvalitných surovín a budem sa snažiť o to, aby to neboli moc náročne recepty, ale celkom jednoduché jedla, ktoré zvládne každý a bude si ho môcť každý užiť bez výčitiek. V receptoch určite nenájdete nijaké napodobeniny zdravých potravín. Mam rada kvalitné a chutné jedlá, pripravené z čerstvých a zdravých surovín a práve také jedlá a maškrty Vám sem budem pridávať. Dúfam, že sa Vám moje recepty budú páčiť a budete ich piecť s radosťou a s úsmevom na tvary. Ak by ste ma chceli kontaktovať, môžete mi napísať email- mkrebesova@gmail.com


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz