Recepty

RAW guľky | Zdravé | Vegánske | Nepečené | Bez múky

Napadlo ma vytvoriť jednoduchý recept, ktorý môžete využiť ako desiatu/olovrant do školy. Je to veľmi jednoduchý, ale pritom veľmi chutný recept, ktorý bude chutiť hádam každému.

Potrebujeme:

Postup:

(Ako tajná prísada do týchto guľôčok pôjde náš domáci jahodový džem)

Začneme tým, že si ďatle nakrájame do mixéra na polovicu, aby sa nám lepšie zmixovali. Potom k nim pridáme arašidové maslo, chia semienka a džem. Začneme mixovať.

Takto rozmixované “cesto” preložíme do misky a začneme tvarovať guľky. Mne vyšlo z tohto “cesta” 16 kusov.

Keď si vytvoríme všetky guľôčky, tak ich obalíme v škorici, muškátovom orechu a kakau.


Poukladáme ich naspäť na tácku a vložíme ju do mrazničky na pár hodín. Potom ich už len vyberieme z mrazničky a podávame. (Nemusíme všetky zjesť ihneď, ale môžeme si ich dať do misky a mať ich aj na týždeň, lebo vydržia naozaj dlho, keď budú v chlade.) Prajeme dobrú chuť!

Raw dezerty pri akejkoľvek príležitosti sú moderné a nájdeme ich aj v mnohých cukrárňach, či reštauráciách ako ponúkaný zákusok. Najčastejšie sú vyrábané z ingrediencií ako ďatle, arašidové maslo, či čokoláda. Ak vás neláka pečenie v trúbe, odporúčame vám otestovať náš rýchly raw dezert, tieto vegánske kakaové guľky.Tinka Krebesová

Tinka Krebesová

Spisovatel' a Expert

Ahojte. Moje meno je Martina a venujem sa zdravému životnému štýlu a to teda hlavne cvičeniu a vareniu. K zmene môjho života, a to teda že som prešla na zdravšiu stravu, došlo takmer pred dvoma rokmi. Vtedy som však ešte nemala také skúsenosti aké mám teraz. Síce nemôžem povedať že som úplný odborník v tomto smere, ale nejaké tie skúsenosti mám aj z vytvorením jedálnička. Moje "výtvory", hlavne raňajkové jedlá môžete nájsť na mojom IG @_tinkafood_ alebo na mojom Snapchate matka28300. Práve vďaka IG som sa dostala sem, na blog Myprotein. A čo sa týka cvičenia, tam sa snažím nabrať svaly a hmotu. A keď budem na tom lepšie, chcela by som sa začať pripravovať na súťaž. Na blog budem pridávať hlavne recepty všelijakých maškŕt. Samozrejme všetko bude zdravé, z naozaj kvalitných surovín a budem sa snažiť o to, aby to neboli moc náročne recepty, ale celkom jednoduché jedla, ktoré zvládne každý a bude si ho môcť každý užiť bez výčitiek. V receptoch určite nenájdete nijaké napodobeniny zdravých potravín. Mam rada kvalitné a chutné jedlá, pripravené z čerstvých a zdravých surovín a práve také jedlá a maškrty Vám sem budem pridávať. Dúfam, že sa Vám moje recepty budú páčiť a budete ich piecť s radosťou a s úsmevom na tvary. Ak by ste ma chceli kontaktovať, môžete mi napísať email- mkrebesova@gmail.com


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz