Recepty

Recept Na Čokoládový Oreo Koláč | Oreo Cheesecake

Čím lepšie začať víkend, ako čokoládovým koláčikom s oreom? Snažila som sa vyberať ľahké a “domáce” suroviny. Avšak namiesto normálnej, pšeničnej múky som použila pohánkovú organickú múku od Myprotein. Táto múka je veľmi výživná a zdravá a tomuto koláčiku dodala veľmi výraznú a dobrú chuť.

Potrebujeme:

Na cesto:

 • 150g organickej pohánkovej múky od Myprotein
 • 100g ovsených vločiek
 • 2x banán
 • 2x vajíčko
 • kypriaci prášok
 • 150ml vody
 • 10g kakaa (ktoré som pridala až potom, keď som začala robiť cesto-kvôli zafarbeniu)
 • 25g medu

Na krém:

 • 250g tvarohu
 • 15g medu
 • trošku vody
 • 20g mandlí

Na ozdobu:

Postup:

Začneme pripravovať cesto. Najprv si zapneme trúbu a dáme ju vyhriať na 180 stupňov. Potom pomaly pridávame všetky ingrediencie do misky a miešame. Banány si rozdrvíme vidličkou a potom ich pridáme do cesta. Potom tam pomaly pridávame vodu. Cesto pomaly vylejeme do formy na pečenie a dáme do rúry. Cesto pečieme okolo 30 minút, ale treba si to sledovať. Keď sa cesto upečie, vyberieme ho z rúry a necháme vychladnúť. Po vychladnutí cesto rozrežeme. Medzitým si pripravíme náplň/krém. Všetky ingrediencie na krém vymiešame a dáme na jednu stranu korpusu. Na krém si poukladáme mandle, ktoré sme si rozdrvili. 

Potom už len druhu časť korpusu dáme na vrch a koláč uložíme na chvíľu do chladničky, alebo do miestnosti, kde je chladnejšie. Medzitým si pripravíme čokoládu. Dáme si pár čokoládových guľôčok do misky a čokoládu rozpustíme. Pokiaľ vám to bude horké, keďže čokoláda je 100%, môžete tam pridať cukor, alebo nejaké sladidlo. Keď sa čokoláda rozpustí, dáme ju len po okrajoch koláča.

Niťou na šitie si rozdelíme kúsky koláča na 8 častí a do každej časti dáme 1 oreo sušienku a 1 škoricovú sušienku. Takto pripravený koláč dáme do chladničky a necháme stuhnúť. Na druhý deň môžeme podávať.

Oreo sušienky sa stali legendou. Poznáme a milujeme ich takmer všetci. Dnes sme si pre vás pripravili recept na fantastický oreo cheesecake a vopred vás upozorňujeme, že bude veľmi ťažké si z neho dať iba kúsok. Môžete si ho pripraviť vo forme torty, alebo ako nedeľný zákusok ku káve. Recept je veľmi jednoduchý a tiež nenáročný na čas. Dobrú chuť!Tinka Krebesová

Tinka Krebesová

Spisovatel' a Expert

Ahojte. Moje meno je Martina a venujem sa zdravému životnému štýlu a to teda hlavne cvičeniu a vareniu. K zmene môjho života, a to teda že som prešla na zdravšiu stravu, došlo takmer pred dvoma rokmi. Vtedy som však ešte nemala také skúsenosti aké mám teraz. Síce nemôžem povedať že som úplný odborník v tomto smere, ale nejaké tie skúsenosti mám aj z vytvorením jedálnička. Moje "výtvory", hlavne raňajkové jedlá môžete nájsť na mojom IG @_tinkafood_ alebo na mojom Snapchate matka28300. Práve vďaka IG som sa dostala sem, na blog Myprotein. A čo sa týka cvičenia, tam sa snažím nabrať svaly a hmotu. A keď budem na tom lepšie, chcela by som sa začať pripravovať na súťaž. Na blog budem pridávať hlavne recepty všelijakých maškŕt. Samozrejme všetko bude zdravé, z naozaj kvalitných surovín a budem sa snažiť o to, aby to neboli moc náročne recepty, ale celkom jednoduché jedla, ktoré zvládne každý a bude si ho môcť každý užiť bez výčitiek. V receptoch určite nenájdete nijaké napodobeniny zdravých potravín. Mam rada kvalitné a chutné jedlá, pripravené z čerstvých a zdravých surovín a práve také jedlá a maškrty Vám sem budem pridávať. Dúfam, že sa Vám moje recepty budú páčiť a budete ich piecť s radosťou a s úsmevom na tvary. Ak by ste ma chceli kontaktovať, môžete mi napísať email- mkrebesova@gmail.com


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz