Recepty

Vegan oreo muffiny | Proteínové banánové muffiny pre vegánov

Ahojte, je tu nový recept na tieto úžasné vegánske oreo muffiny, ktoré si ihneď zamilujete. Ingrediencie na ne má určite každá jedna domácnosť a nie sú ani náročné na prípravu. Jediné, čo mi robilo problém, bolo drvenie oreo sušienok v rukách na menšie kúsky, čiže moje ruky boli pekne lepkavé a oreové. Chuť muffín je jemná, mäkká a oreová posýpka ju príjemne zakončuje.

Potrebujeme:

Postup:

Ako prvé si do misky dáme múku, vegan-blend a kypriaci prášok. Všetko spolu premiešame. Potom si rozpučíme banány a pomaly ich pridávame a premiešavame. Nakoniec pridáme kokosový olej, mlieko a flavdrops a poriadne cesto premiešame. Cesto dávkujeme do košíkov na muffiny (mne ich vyšlo 9).

Následne som si podrvila oreo sušienky v rukách a zmes som dala v rovnakom množstve na každú jednu muffinu. Takto pripravené muffiny som dala piecť na 180 stupňov takých 20/25 minút. Podľa toho, ako vám pečie rúra.

K záveru vám pridávam aj kalorické hodnoty na jednu muffinu:

137 kcal   18,5 S    5,5 B    4,7 T

Dostali ste chuť na niečo vegánske a sladké? Upečte si tieto vylepšené muffiny, ktoré sú posypané tou najväčšou lahôdkou vo svete sladkostí. Áno, oreo sušienkami. Oreo je buď milované, alebo nenávidené, neexistuje nič medzi tým. Ak patríte k tým prvým, výsledok bude pre vás veľkou odmenou.Tinka Krebesová

Tinka Krebesová

Spisovatel' a Expert

Ahojte. Moje meno je Martina a venujem sa zdravému životnému štýlu a to teda hlavne cvičeniu a vareniu. K zmene môjho života, a to teda že som prešla na zdravšiu stravu, došlo takmer pred dvoma rokmi. Vtedy som však ešte nemala také skúsenosti aké mám teraz. Síce nemôžem povedať že som úplný odborník v tomto smere, ale nejaké tie skúsenosti mám aj z vytvorením jedálnička. Moje "výtvory", hlavne raňajkové jedlá môžete nájsť na mojom IG @_tinkafood_ alebo na mojom Snapchate matka28300. Práve vďaka IG som sa dostala sem, na blog Myprotein. A čo sa týka cvičenia, tam sa snažím nabrať svaly a hmotu. A keď budem na tom lepšie, chcela by som sa začať pripravovať na súťaž. Na blog budem pridávať hlavne recepty všelijakých maškŕt. Samozrejme všetko bude zdravé, z naozaj kvalitných surovín a budem sa snažiť o to, aby to neboli moc náročne recepty, ale celkom jednoduché jedla, ktoré zvládne každý a bude si ho môcť každý užiť bez výčitiek. V receptoch určite nenájdete nijaké napodobeniny zdravých potravín. Mam rada kvalitné a chutné jedlá, pripravené z čerstvých a zdravých surovín a práve také jedlá a maškrty Vám sem budem pridávať. Dúfam, že sa Vám moje recepty budú páčiť a budete ich piecť s radosťou a s úsmevom na tvary. Ak by ste ma chceli kontaktovať, môžete mi napísať email- mkrebesova@gmail.com


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz