Recepty

Zdravé recepty | Čokoládové guľôčky | Fitness dezerty

Každý jeden z nás pozná ten pocit, keď ide okolo cukrárne a len tak sa pozerá do vitríny- čo tam také dobré majú. Nejeden z nás odolá, vojde dnu a musí ochutnať aspoň pár koláčikov, ktoré na neho čakajú. No pre nás fitnesákov sú takéto prehrešky nevhodné, pokiaľ si chceme udržať peknú, vyšportovanú postavu. Jedine, ak by sme mali takzvaný ”cheatday”, potom by sme aj my ostatní mohli porušiť jedálniček. To sa však nestáva často. Práve preto existuje množstvo receptov, ktorými si aj my vieme nahradiť všetky tie nezdravé koláčiky z cukrárni. Ja vám dnes ukážem recept na tie čokoládové guľôčky, ktorým sa v Amerike hovorí aj pop cakes. Tak poďme na to.

           Budeme potrebovať:

 • Veľkú misku
 • Malú misku
 • Mixér
 • Váhu
 • Kuchárske lízatko
 • Malý kastról

             Suroviny:

 • 3PL medu
 • 50g kokosového oleja
 • ½ prášku do pečiva
 • 2 vajíčka
 • 4PL kakaa

            Postup:

Kokosový olej a med si dáme do malej misky, dáme zohriať vodu do kastróla a necháme rozpustiť. Medzi tým si do misky dáme ostatné suroviny a zmiešame to.

Potom tam pridáme rozpustený kokosový olej, med a spolu to poriadne mixérom premiešame, až pokiaľ to nebudeme mať poriadne tuhé.

Namočíme si trochu ruky, nie úplne, len trochu, aby sa nám lepšie tvarovali guľôčky. Ja som každú guľôčku dávkovala na 10g. Preto mi ich vyšlo aj tak veľa, no je to na vás, akú hmotnosť/veľkosť si zvolíte. Takto vytvorené guľôčky som dala do trúby piecť na 180C° asi na 20 minút, ale treba si to sledovať.

Za ten čas ako sa mi piekli guľôčky, som si pripravila čokoládovú polevu. Na tú som použila 4PL kokosového oleja, 20g 99% čokolády a 2Pl kakaa. Taktiež som to dala všetko do malej misky a rozpustila na vriacej vode.

Keď sa mi guľôčky upiekli, vybrala som ich z rúry a nechala chvíľu vychladnúť. Následne som ich po jednej máčala v čokoláde. Nechcela som však, aby boli všetky celé obalené v čokoláde a tak som polovicu guľôčok len poliala zvyšnou čokoládou.


Dúfam, že môj recept na tieto guľôčky vyskúšate a budú vám chutiť. Myslím, že by to bol aj veľmi pekný, zdravý darček. Keby si kúpite, alebo vyrobíte nejaký pohár, napríklad aj zaváraninový, len ho nejako pokreslíte, ozdobíte nálepkami (alebo si už teda rovno kúpite v Pepcu alebo v Tedi- tam ich nájdete veľa) a guľôčky tam len poukladáte, máte super darček, ktorému sa každý milovník zdravého jedla (a aj čokolády) poteší.

Môžete ma sledovať aj na Instagrame @­_tinkafood_

Určite už každý z vás videl čokoládové guľôčky na paličke. Po anglicky sa nazývajú aj pop cakes. Pop cakes sa síce nachádzajú na paličke, no to nemení nič na tom, že sú nezdravé a preto som sa rozhodla vyrobiť ich v zdravej forme. Aj keď to nie sú presne originál pop cakes, myslím, že vám budú chutiť!



Tinka Krebesová

Tinka Krebesová

Spisovatel' a Expert

Ahojte. Moje meno je Martina a venujem sa zdravému životnému štýlu a to teda hlavne cvičeniu a vareniu. K zmene môjho života, a to teda že som prešla na zdravšiu stravu, došlo takmer pred dvoma rokmi. Vtedy som však ešte nemala také skúsenosti aké mám teraz. Síce nemôžem povedať že som úplný odborník v tomto smere, ale nejaké tie skúsenosti mám aj z vytvorením jedálnička. Moje "výtvory", hlavne raňajkové jedlá môžete nájsť na mojom IG @_tinkafood_ alebo na mojom Snapchate matka28300. Práve vďaka IG som sa dostala sem, na blog Myprotein. A čo sa týka cvičenia, tam sa snažím nabrať svaly a hmotu. A keď budem na tom lepšie, chcela by som sa začať pripravovať na súťaž. Na blog budem pridávať hlavne recepty všelijakých maškŕt. Samozrejme všetko bude zdravé, z naozaj kvalitných surovín a budem sa snažiť o to, aby to neboli moc náročne recepty, ale celkom jednoduché jedla, ktoré zvládne každý a bude si ho môcť každý užiť bez výčitiek. V receptoch určite nenájdete nijaké napodobeniny zdravých potravín. Mam rada kvalitné a chutné jedlá, pripravené z čerstvých a zdravých surovín a práve také jedlá a maškrty Vám sem budem pridávať. Dúfam, že sa Vám moje recepty budú páčiť a budete ich piecť s radosťou a s úsmevom na tvary. Ak by ste ma chceli kontaktovať, môžete mi napísať email- mkrebesova@gmail.com


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz