Recepty

Zdravé recepty | RAW tyčinky | Fitness dezert bez výčitiek

Poslednú dobu vždy keď kráčam po meste, polovica ľudí drží v ruke RAW tyčinku. Určite to všetci poznáte. Vojdete do obchodu, v bruchu vám škvŕka a vy hľadáte rýchlo nejakú zdravú vec. Avšak, keď prídete pri sekciu „zdravých potravín“ a uvidíte ceny všetkých tých potravín, tak vás na ne aj prejde chuť. Radšej si kúpite nejaké to pečivo, ktoré je lacnejšie (a sladšie). Milujem RAW tyčinky. Avšak, prežívam to isté čo ostatní… Ceny týchto tyčiniek sa pohybujú okolo 1.10€ až 1.8€, čo je na jednu 50g tyčinku dosť. A práve preto vám prinášam recept na tieto úžasne RAW tyčinky, pri ktorých miniete minimum €.

Potrebujeme:

  • 180g ďatlí
  • 30g arašidov
  • 20g sušené banány
  • Flavdrops od Myprotein
  • Semienka, napr konopné

Postup:

Prichystáme si mixér a do neho si nakrájame ďatle. Stačí, keď si ich len dáme na poli. Nemusíme ich namáčať do vody, ani nič podobné. K týmto ďatliam si pridáme všetky ostatné suroviny a začneme mixovať.

Mixujeme, mixujeme a mixujeme, pokiaľ sa nám hmota nezačne v rukách lepiť.

Potom si ju dáme do misky a začneme tvoriť tyčinky. Každá moja tyčinka mala 50g, tak ako aj tie v obchodoch.

Takto vyrobené tyčinky si dáme na 2 hodiny do mrazničky.

Po 2 hodinách ich vyberieme, zabalíme do papiera, uložíme do skrinky (zjeme :D) a čakáme na okamih, keď si ich zoberieme na desiatu/olovrant.

Tyčinky vydržia aj dva týždne. Tieto suroviny, ktoré som použila ja, nemusíte použiť aj vy. Máte na výber množstvo iných daľších prísad. Napríklad môžete použiť iné orechy, alebo môžete použiť kokosové chipsy , alebo kokos. Taktiež sušené jablká a všelijaké iné ovocie. Tiež môžete použiť aj proteín, aby mali viacej bielkovín. Škorica, prášok do perníka, kakao. Tieto všetky suroviny sa na ne dajú použiť. Je to len a len na vás.

Ja dúfam, že vám budu chutiť a podaria sa vám.

Môj IG : @_tinkak_

Každý zástanca zdravého životného štýlu a dobrého (kvalitného) jedla určite zahŕňa do svojho jedálnička nejaké zdravé tyčinky. Je to jednoduchá desiata, ktorá spĺňa všetky potrebné požiadavky. Najznámejšie sú RAW tyčinky, na ktoré vám dnes prinášame recept. Ušetríte peniažky a ešte sa pri ich výrobe zabavíte.


Všetky fotky sú od autorky Tinky Krebesovej- vlastná tvorba.Tinka Krebesová

Tinka Krebesová

Spisovatel' a Expert

Ahojte. Moje meno je Martina a venujem sa zdravému životnému štýlu a to teda hlavne cvičeniu a vareniu. K zmene môjho života, a to teda že som prešla na zdravšiu stravu, došlo takmer pred dvoma rokmi. Vtedy som však ešte nemala také skúsenosti aké mám teraz. Síce nemôžem povedať že som úplný odborník v tomto smere, ale nejaké tie skúsenosti mám aj z vytvorením jedálnička. Moje "výtvory", hlavne raňajkové jedlá môžete nájsť na mojom IG @_tinkafood_ alebo na mojom Snapchate matka28300. Práve vďaka IG som sa dostala sem, na blog Myprotein. A čo sa týka cvičenia, tam sa snažím nabrať svaly a hmotu. A keď budem na tom lepšie, chcela by som sa začať pripravovať na súťaž. Na blog budem pridávať hlavne recepty všelijakých maškŕt. Samozrejme všetko bude zdravé, z naozaj kvalitných surovín a budem sa snažiť o to, aby to neboli moc náročne recepty, ale celkom jednoduché jedla, ktoré zvládne každý a bude si ho môcť každý užiť bez výčitiek. V receptoch určite nenájdete nijaké napodobeniny zdravých potravín. Mam rada kvalitné a chutné jedlá, pripravené z čerstvých a zdravých surovín a práve také jedlá a maškrty Vám sem budem pridávať. Dúfam, že sa Vám moje recepty budú páčiť a budete ich piecť s radosťou a s úsmevom na tvary. Ak by ste ma chceli kontaktovať, môžete mi napísať email- mkrebesova@gmail.com


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz