Recepty

Zdravé recepty | Veľkonočné muffiny | Ako si spríjemniť sviatky?

A už je to tu. Veľká noc. Samé koláče, chlebíčky, slanina, klobása, chleba, zaváraniny a iné nezdravé potraviny a dobroty ktoré veľmi všetci ľúbime. Avšak pre tých ľudí, ktorí dodržujú zdravý životný štýl začína obdobie, kedy musia na sebe zapracovať, aby tomuto všetkému odolali. No a práve v takýchto obdobiach prichádzam ja s mojimi receptami, ktoré sú vždy zdravé, chutné a aj #makrofriendly pre mojim kamošov IIFYMákov. Za úlohu som dostala napiecť niečo s Veľkonočnými motívom a tak vznikli tieto „zajačikové muffiny“. Už to ale viacej nebudem naťahovať a rýchlo vám sem hádžem recept.

Suroviny:

  • 150g ražnej múky
  • 100g proteín (Chocolate brownie)
  • 2x vajíčka
  • 250ml mlieka (ja som použila normálne, ale môžete aj bezlaktózové)
  • 200g nastrúhaných jabĺk
  • prášok do pečiva
  • škorica (veľa)
  • 320g tvarohu
  • malé mrkvičky
  • čokoládové vajíčka

Postup:

Pripravíme si dve misky. V jednej postrúhame jablká. Ja som ich strúhala na strane, na ktorej sa väčšinou strúha uhorka na šalát. Avšak ja mám doma také malé strúhadlo, takže to bola polovička z toho, ako to bude na tom veľkom strúhadle. Takže vy to kľudne môžete nastrúhať na takej strane, ako to väčšinou strúhate. V druhej miske zmiešate suché suroviny.

Potom pomaly do nich vlievame mlieko a primiešame vajíčka. Ja som si tam dala ešte aj pár kvapiek čokoládových Flavdrops. 

Potom už len pridáme jablká a poriadne zamiešame.

Pripravíme si plech a košíčky na muffiny a pomaly do nich dávkujeme cesto po lyžičkách.

Muffiny dajte piecť na 180 stupňov, takých 20-25 minút.

Potom ich nechajte vychladnúť a dajte na nich za lyžičku tvarohu, 1 mrkvičku (na poli prerezanú) a 1 vajíčko.

Potom už len dáme muffiny do chladničky, aby nám tvaroh trochu stuhol a môžeme zjesť.

Makrá na 1 muffinu (čokoládové vajíčka sú z normálnej čokolády, bez nich je menší počet sacharidov a aj kalórií): 133kcal /4T/ 15S/ 10B

Prajem vám krásne sviatky, užite si ich naplno a poriadne si oddýchnite.

Máte radi muffiny? Dobrá otázka, však? Každý milovník dobrého a hlavne sladkého jedla obľubuje muffiny. Prinášame vám recept na tentokrát Veľkonočné muffinky zdravo a chutne! Dodržujte režim aj počas sviatkov! Doprajte si radšej zdravú verziu sladkostí, vaša postava a žalúdok sa vám poďakujú.


Zdroje: Tinka Krebesová- vlastná tvorbaTinka Krebesová

Tinka Krebesová

Spisovatel' a Expert

Ahojte. Moje meno je Martina a venujem sa zdravému životnému štýlu a to teda hlavne cvičeniu a vareniu. K zmene môjho života, a to teda že som prešla na zdravšiu stravu, došlo takmer pred dvoma rokmi. Vtedy som však ešte nemala také skúsenosti aké mám teraz. Síce nemôžem povedať že som úplný odborník v tomto smere, ale nejaké tie skúsenosti mám aj z vytvorením jedálnička. Moje "výtvory", hlavne raňajkové jedlá môžete nájsť na mojom IG @_tinkafood_ alebo na mojom Snapchate matka28300. Práve vďaka IG som sa dostala sem, na blog Myprotein. A čo sa týka cvičenia, tam sa snažím nabrať svaly a hmotu. A keď budem na tom lepšie, chcela by som sa začať pripravovať na súťaž. Na blog budem pridávať hlavne recepty všelijakých maškŕt. Samozrejme všetko bude zdravé, z naozaj kvalitných surovín a budem sa snažiť o to, aby to neboli moc náročne recepty, ale celkom jednoduché jedla, ktoré zvládne každý a bude si ho môcť každý užiť bez výčitiek. V receptoch určite nenájdete nijaké napodobeniny zdravých potravín. Mam rada kvalitné a chutné jedlá, pripravené z čerstvých a zdravých surovín a práve také jedlá a maškrty Vám sem budem pridávať. Dúfam, že sa Vám moje recepty budú páčiť a budete ich piecť s radosťou a s úsmevom na tvary. Ak by ste ma chceli kontaktovať, môžete mi napísať email- mkrebesova@gmail.com


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz