Recepty

Proteínový 4-vrstvový koláč | Ľahký zákusok pre každého

Dnes vám prinášam recept na tento 4-vrstvový koláč, ktorý sa vám môže zdať zložitý, ale vôbec to tak nie je. Koláč bol aj s pečením a zdobením hotový presne do hodiny. Plus suroviny, ktoré som použila, má doma každá domácnosť. V koláči sa nachádza tvaroh, ktorý mu dodal bielkoviny, ale aj puding, ktorý ho celý príjemne osladil.

Suroviny a postup:

Prvá vrstva-suroviny

 • 150g ražnej múky (môžete použiť aj iné)
 • 100g Impact Whey proteínu od Myprotein (čokoládový je najlepši)
 • 200ml mlieka (sójové, mandľové, kravské)
 • 2x vajíčko
 • 20g trstinového cukru
 • prášok do pečiva

Prvá vrstva-postup

Všetky tieto ingrediencie zmiešame dohromady a dáme piecť na 180 stupňov. Koláč nepečieme dlho, len nejakých 20/25 minút. Aj pri takomto krátkom pečeni sa nám stihne krásne prepiecť a spojiť. Medzitým si môžeme pripraviť ďalšiu vrstvu.

Druhá vrstva-suroviny

 • 200g odtučneného tvarohu
 • Flavdrops
 • ½ banánu

Druhá vrstva-postup

Keď sa nám upečie korpus, necháme si ho vychladnúť a rozrežeme ho na dve vrstvy. Na tu prvú natrieme ½ tvarohu s flavdrops a naukladáme na ňu banány. Potom tú druhú časť rozkrojeného korpusu položíme na tvaroh s banánmi a natrieme ju zvyšným tvarohom.

Takto by mal koláč vyzerať predtým, ako naň dáme poslednú-pudingovú vrstvu.

Tretia vrstva-suroviny

 • ½ balenia čokoládového pudingu
 • 250ml mlieka
 • 20g trstinového cukru

Tretia vrstva-postup

Puding uvaríme podľa návodu a už ho len vylejeme na koláč. Na koláč som potom ešte poukladala mandle a pár som ich aj nastrúhala. Takto pripravený a vychladnutý koláč som dala do chladničky stuhnúť a o niekoľko hodín sme si na ňom už všetci pochutnávali.


1/16 má: 119 kcal // 15 S //  9,2 P //  2,4 T

 

Tento jednoduchý 4-vrstvový koláčik z fit surovín upečiete aj počas varenia nedeľného obeda. Je šťavnatý, krehký a plný bielkovín, ako stvorený pre pohodlné doplnenie denného kalorického príjmu – tak trochu na sladko. Táto maškrta zmizne zo stola ešte skôr, než stihne vychladnúť.Tinka Krebesová

Tinka Krebesová

Spisovatel' a Expert

Ahojte. Moje meno je Martina a venujem sa zdravému životnému štýlu a to teda hlavne cvičeniu a vareniu. K zmene môjho života, a to teda že som prešla na zdravšiu stravu, došlo takmer pred dvoma rokmi. Vtedy som však ešte nemala také skúsenosti aké mám teraz. Síce nemôžem povedať že som úplný odborník v tomto smere, ale nejaké tie skúsenosti mám aj z vytvorením jedálnička. Moje "výtvory", hlavne raňajkové jedlá môžete nájsť na mojom IG @_tinkafood_ alebo na mojom Snapchate matka28300. Práve vďaka IG som sa dostala sem, na blog Myprotein. A čo sa týka cvičenia, tam sa snažím nabrať svaly a hmotu. A keď budem na tom lepšie, chcela by som sa začať pripravovať na súťaž. Na blog budem pridávať hlavne recepty všelijakých maškŕt. Samozrejme všetko bude zdravé, z naozaj kvalitných surovín a budem sa snažiť o to, aby to neboli moc náročne recepty, ale celkom jednoduché jedla, ktoré zvládne každý a bude si ho môcť každý užiť bez výčitiek. V receptoch určite nenájdete nijaké napodobeniny zdravých potravín. Mam rada kvalitné a chutné jedlá, pripravené z čerstvých a zdravých surovín a práve také jedlá a maškrty Vám sem budem pridávať. Dúfam, že sa Vám moje recepty budú páčiť a budete ich piecť s radosťou a s úsmevom na tvary. Ak by ste ma chceli kontaktovať, môžete mi napísať email- mkrebesova@gmail.com


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz