Strava

Ďumbier Lekársky | Alebo Zázvor A Jeho Výhody | Zdravie

Last Updated: 4.5.2020

Je zázvor zelenina?

Bežne používaný zázvor je koreň kvitnúcej rastliny. Je charakteristický svojim vzhľadom – svetlo hnedý a chrumkavý, ale žltý pri rozrezaní. Niektorí ho technicky označujú ako zeleninu, ale väčšinou sa považuje za bylinu alebo korenie. Je odporúčané jesť ho v malom množstve, preto nie je podobný inej kvitnúcej zelenine, ako je napríklad cuketa.

Zdravotné výhody zázvoru

Prínosy zázvoru boli široko zdokumentované. Zázvor sa používa v medicíne už tisíce rokov po celom svete, najmä v Ázii.
Jednou z hlavných výhod zázvoru sú jeho protizápalové vlastnosti. Okrem toho môže znížiť aj zápaly v tele, čím môže pomôcť riešiť osteoartrózu, formu artritídy.

Tréning
Okrem toho, príjem zázvoru po tréningu môže pomôcť zmierniť svalové bolesti. Spolu s vaším príjmom bielkovín, ktorý zostáva nevyhnutný pre rast a opravu svalov vám pomôže zázvor zotaviť sa po ťažkom tréningu.
Menštruačné bolesti
Zázvor bol spojený so zmierňovaním príznakov ťažkej menštruačnej bolesti a kŕčov. Takže dámy, ak vás trápia bolesti v tomto období, vyskúšajte zázvor v dňoch začiatku vášho cyklu.
Lepšie trávanie
Zázvor je často spojený so zlepšeným zažívaním. Je to spôsobené jeho fenolickými zlúčeninami. Požívanie zázvoru pomáha telu k tvorbe slín a žlče a tiež pomáha zmierniť pohyb jedla v tele tým, že potláča žalúdočné kontrakcie, keď sa spracúva cez gastrointestinálny trakt. Zázvor môže zmierniť nadúvanie, plyny a podráždenie tráviaceho traktu, ktoré môžu viesť k bolestiam žalúdka. To je tiež často pripísané tomu, že pomáha telu regulovať, ako často musíte ísť na záchod. To z neho robí populárny prírodný liek na hnačku a zápchu.
Nevoľnosti
Zázvor je tiež prírodný liek, po ktorom by ste mali siahnuť, ak trpíte nevoľnosťami. V nemocniciach sa bežne používa pre pacientov, ktorým sú predpísané lieky spôsobujúce nevoľnosť, vrátane tých, ktorí sú liečení na HIV alebo podstupujú chemoterapiu. Okrem toho sa zázvor odporúča aj pre tehotné ženy trpiace tehotenskými nevoľnosťami.
Chrípka a nachladnutie
Mnohí ľudí sa obracia na zázvor práve vtedy, keď pociťujú chrípku, alebo nachladnutie. Silný koreň môže pomôcť vyčistiť vaše dutiny, zmierniť klasické príznaky ochorenia a pomôcť odvrátiť bolesti hlavy.
Pocity chladu
Zázvor je tiež diafortikum a povzbudzuje telo, aby sa udržalo v teple. Ak potrebujete v zime ohrievač, zvážte pridanie tohto super koreňa do vášho čaju, občerstvenia alebo jedla.

Ako používať zázvor?

Ak chcete jednoduchý spôsob, ako získať všetky výhody zázvoru a prekáža vám jeho chuť, doplnky môžu byť pre vás ideálne. Je to populárny spôsob, využitia zázvoru ako preventívne opatrenie. Napríklad preventívne znížiť riziko rakoviny hrubého čreva alebo dôsledne pomáhať pri problémoch s osteoartritídou.

Zázvor vo forme doplnkov výživy tiež znižuje riziko pálenia záhy. Nemali by ste však zázvor užívať počas užívania aspirínov alebo liekov, ktoré riedia krv. Rovnako ako u každého doplnku, mali by ste zvoliť dôveryhodnú značku a skontrolovať zoznam zložiek, aby ste sa presvedčili, že dostanete efektívny a autentický výrobok.

Kurkuma a zázvor sú v príbuzenskej rodine, pretože majú rovnaké účinky.

 

Je koreň zázvoru super potravina?

Záverom je, že zázvor je jednoduchý a chutný spôsob, ako zlepšiť celkové zdravie. Jeho účinnosť a široké výhody ukazujú, že je to super potravina. Využite všetky výhody tohto super koreňa!

Last Updated: 4.5.2020

Zázvor má veľa pozitívnych účinkov. Treba ho však konzumovať s mierou. Dokáže vám pomôcť s regeneráciou po tréningu, s menštruačnými bolesťami, nevoľnosťami, pri chrípke, alebo pri pocitoch chladu. Koreň zázvoru je hotová super potravina.Myprotein.Sk

Myprotein.Sk

Spisovatel' a Expert


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz