Recepty

Francúzske toasty s vysokým obsahom bielkovín | Tip na kráľovské fitness raňajky

Last Updated: 16.4.2021

Kto povedal, že kráľovské raňajky musia byť plné kalórií a rýchleho cukru? Ak vám záleží na vašej postave, môžete si dopriať zdravšiu alternatívu, ktorá v chuti rozhodne nezaostáva!

Ak vás nebaví jesť stále dokola to isté, tento článok vás určite poteší. Na oživenie vašich raňajok budete potrebovať len Impact Whey proteín, zopár vajíčok a niekoľko ďalších zdravých ingrediencií.

Tento kreatívny recept na francúzske toasty vymyslel náš obľúbený fitness kuchár Niall Kirkland. Nie sú to obyčajné toasty, je to doslovný zážitok! Toasty vás dobre zasýtia a navyše vám dodajú bielkoviny a ďalšie dôležité živiny.

Z receptu vyjde 8 porcií

Ingrediencie

Postup

  1. Predhrejte rúru na 175°C.
  2. Vo veľkej miske rozmiešajte vajíčka, vanilkový proteín a mlieko. Potom pridajte škoricu, soľ, muškátový oriešok a prášok na pečenie. Zmes znovu dohladka rozmiešajte.
  3. Croissanty prekrojte pozdĺžne a každý kúsok namočte do proteínovej zmesi, ktorú ste si pripravili vo veľkej miske. Po namočení croissanty naukladajte do veľkej zapekacej misky do kríža tak, aby sa prekrývali (spôsob naukladania croissantov si môžete pozrieť vo videu).
  4. Na takto naukladané croissanty nalejte zvyšok zmesi z misky, posypte kúskami jahôd a čučoriedkami. Zapekaciu misku prikryte potravinovou fóliou a odložte ju na 15 minút, aby cesto nakyslo.
  5. Po 15 minútach z misky odstráňte potravinovú fóliu. Misku vložte do predhriatej rúry a pečte približne 30 minút dozlatista. Po upečení by mal byť vrch croissantov chrumkavý, ale vnútri by mali byť stále mäkké.
  6. Po vychladení podávajte s naším sirupom bez cukru. Dobrú chuť!

Chcete viac tipov pre vaše raňajky? Nech sa páči…

6 jednoduchých tipov na zdravé raňajky | Vynikajúce recepty plné bielkovín

Recepty

6 jednoduchých tipov na zdravé raňajky | Vynikajúce recepty plné bielkovín

Ten správny spôsob ako začať deň!

2021-03-10 15:52:32By Lauren Dawes

Nutričné hodnoty na 1 porciu

Energia 287kcal 135 kalórií z tuku

 

% odporúčanej dennej dávky *
Tuky 15g 23%
Sacharidy 25g 8%
Bielkoviny 13g 26%

 

* Prepočet percent odporúčaného príjmu je založený na diéte s denným príjmom 2000 kalórií

Last Updated: 16.4.2021

Naše články slúžia výhradne na informačné a vzdelávacie účely a nemali by sa považovať za lekársku pomoc. Ak máte obavy alebo pochybnosti ohľadom akýchkoľvek záležitostí, skôr než začnete užívať výživové doplnky, poraďte sa so zdravotníckym pracovníkom. Taktiež konzultujte akúkoľvek významnú zmenu v stravovaní.Lauren Dawes

Lauren Dawes

Spisovateľka a redaktorka

Lauren vyštudovala anglickú literatúru a pochádza z južného Anglicka. Miluje plávanie a posledné roky sa rada venuje silovému tréningu. Taktiež sa chce neustále zdokonaľovať v joge.

Cez víkendy zvyčajne varí alebo chodí na brunch a rada skúša nové recepty s jej spolubývajúcimi – snaží sa zamieňať bežné študentské jedlá, akými sú napríklad cestoviny. Udržiava si zdravú rovnováhu medzi chodením do posilňovne a na párty.

Viac sa o Lauren dozviete na tomto odkaze.


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz