Recepty

Proteínový Hrnčekový Koláč S Jablkom | Dezerty Vhodné Na Prípravu V Mikrovlnke

Last Updated: 10.3.2020

Tento jednoduchý koláč je vďaka našim 100% instantným ovseným vločkám s vanilkovou príchuťou vynikajúcim zdrojom vlákniny a bielkovín. Urobte si voňavý koláč v pohodlí domova, ktorý si môžete vychutnať na gauči. Pozrite sa, ako ľahko sa dá pripraviť.

Z receptu vyjde 1 porcia

Ingrediencie

Postup

  1. V hrnčeku rozmiešajte vidličkou javorový sirup, mlieko, instantné ovsené vločky, korenie a prášok na pečenie.
  2. Keď zmes poriadne rozmiešate, pridajte do nej nakrájané kúsky jablka a taktiež ich dobre vmiešajte.
  3. Zohrievajte v mikrovlnke po dobu 90 sekúnd pri výkone 800 Wattov. Čas pečenia sa môže meniť vzhľadom na typ a výkon mikrovlnnej rúry, preto odporúčame dávať na koláč pozor — počas prípravy v mikrovlnke by mal zväčšovať svoj objem, ale ak začne pretekať cez okraj hrnčeka, zastavte pečenie a nechajte ho niekoľko sekúnd odstáť. Hrany sa tak začnú ťahať znovu smerom do vnútra hrnčeka.
  4. Vyberte hrnček z mikrovlnky a nechajte koláč vychladnúť najmenej dve až tri minúty pred konzumáciou. Na ozdobu ho môžete posypať škoricou a pridať lyžičku smotany alebo jogurtu.

Nutričné informácie na jednu porciu

Energia 330kcal 41 kalórií z tuku

 

% Dennej odporúčanej dávky*
Tuky 4,6g 7%
Sacharidy 65g 22%
Bielkoviny 7g 14%

 

*Výpočet percent odporúčanej dennej dávky je založený na dennom príjme 2000 kalóriíLauren Dawes

Lauren Dawes

Spisovateľka a redaktorka

Lauren vyštudovala anglickú literatúru a pochádza z južného Anglicka. Miluje plávanie a posledné roky sa rada venuje silovému tréningu. Taktiež sa chce neustále zdokonaľovať v joge.

Cez víkendy zvyčajne varí alebo chodí na brunch a rada skúša nové recepty s jej spolubývajúcimi – snaží sa zamieňať bežné študentské jedlá, akými sú napríklad cestoviny. Udržiava si zdravú rovnováhu medzi chodením do posilňovne a na párty.

Viac sa o Lauren dozviete na tomto odkaze.


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz