Recepty

Raw | Vegánske | Ďatlové Guličky | Bez lepku | Bez Cukru

Ahojte, na dnes tu máme tento jednoduchý receptík na guľky zo samých dobrých a zdravých vecí. Spojila som dokopy niekoľko potravín, ktoré sa považujú za „superfoods“- goji, mandle, chia, surové kakaové bôby a kakao. Príprava vám opäť zaberie minimum času, keďže tentokrát nejdeme nič piecť. Trochu času si musíme vyhradiť jedine na namočenie ďatlí a goji. Pre mňa je to ideálny snack ak nie som hladná, ale „niečo by som si dala..“, alebo ak (ako vždy) nestíham a potrebujem si rýchlo niečo zahryznúť. Najlepšie na takýchto zdravých guľkách je to, že si ich môžete prispôsobiť podľa toho, čo máte práve doma, alebo čo máte radi.

Potrebujeme:

Postup:

Postup je naozaj jednoduchý. Ďatle spolu s goji si zalejeme horúcou vodou a necháme aspoň pol hodinu odstáť.

Po pol hodine zlejeme a posťahujeme dole šupky z ďatlí, ktoré sa nám samovoľne uvolnili. Zle sa mixujú. Zmes poriadne rozmixujeme. Nemal by to byť problém, keďže všetko je krásne mäkké. V tomto bode to bude vďaka goji vyzerať ako domáci kečup.

Premiestnime to do misky, kam ďalej pridáme podrvené mandle, chia semienka, pohánkové vločky a kakaové kúsky. Všetko spolu premiešame a v prípade potreby, ak je zmes príliš lepkavá, ešte prisypeme vločky.

No a nakoniec vytvarujeme guľky, ktoré potom ešte obalíme v kakau. V tomto bode budú najfotogenickejšie. Skladujeme v uzatvorenej nádobe v chladničke, kde nám takto vydržia asi týždeň. Tak teda dobrú chuť!

Zo zmesi som vyrobila 8 guliek, z toho jedna má:

68 kcal

2.1g tuku

10.1g sacharidov

1.7g bielkovínKristína Močková

Kristína Močková

Spisovateľ a expert

Ahojte! Moje meno je Kristína a hýbať som sa začala pár rokov dozadu. Najprv bolo mojim cieľom schudnúť. Prešla som si rôznymi nezmyselnými diétami, no čo som schudla, som aj pribrala naspäť. Krátko po tom, čo som si v roku 2015 prvýkrát vyskúšala posilku, som pochopila, že bez stravy to jednoducho nejde. Začala som sa stravovať podľa IIFYM (If it fits your macros) a pomerne ľahko som konečne schudla. Preto sa vám budem snažiť ukázať, že jedlo môže byť aj chutné, aj macro friendly. Mojim dlhodobým cieľom je byť silná, zdravá a šťastná :). Sledovať ma môžte na mojom Instagrame @kikeseats.


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz