Recepty

Sladká Omeleta S Čerstvým Ovocím A Sirupom | Zdravé Raňajky

Ahojte, som veľmi rada, že vám sem môžem napísať recept na jedno z mojich obľúbených, (nielen) raňajkových jedál. Ide o sladkú omeletu. Ľudia, ktorí obľubujú slané raňajky, často zvyknú raňajkovať vajcia. A zase tí, ktorí ľúbia skôr sladké, volia ovsenú kašu. No skúšali ste už niekedy sladkú omeletu? Je to výborný variant a obmena bežných raňajok. Moja omeleta sa väčšinou pohybuje okolo 300kcal, čím ju zaraďujem medzi tie nízkokalorickejšie jedlá. Príprava je nenáročná, obsahuje iba pár základných ingrediencií, ktoré mám vždy doma a aj vďaka MySyrupu vždy dokonale uspokojí moje chute na sladké.

Potrebujeme:

  • 2 celé vajcia
  • 1 vaječné bielko
  • menší, zrelý banán (80g)
  • trošku sušeného kokosu, podľa chuti (3g)
  • trochu škorice, podľa chuti
  • približne 120g drobného ovocia, čerstvé alebo mrazené
  • MySyrup na dosladenie

(Suroviny a ich množstvo sú orientačné. Vždy ich prispôsobujem tomu, ako veľmi som hladná a koľko kalórii mám k dispozícií)

Postup:

Postup je naozaj jednoduchý. Vidličkou si roztlačíme v plytkej miske banán na kašu, prisypeme trochu škorice a podľa chuti trochu kokosu.

Do toho rozklepneme vajíčka. Dnes som výnimočne pridala navyše aj jedno bielko, aby bola omeleta objemnejšia.Vidličkou poriadne premiešame do peny, aby sa prepojili vajíčka s banánom.

Medzitým si dáme na panvicu malé množstvo masla alebo kokosového oleja, rozohrejeme a na horúcu panvicu vylejeme zmes.

Ihneď na to nahádžeme drobné ovocie, prikryjeme pokrievkou a necháme na miernom stupni smažiť asi 12 minút. Čím menšiu panvicu použijeme, tým bude “cesto” hrubšie a tak smaženie bude aj dlhšie trvať. Jednoducho však vieme zistiť, či je omeleta už hotová. Ak sa v strede “cesto” už netrasie, môžme odokryť, vypnúť a podávať. Omeletku premiestnime na tanier, na vrch nahádžeme ešte čerstvé ovocie a dosladím MySyrupom.

Výborne chutí aj s jogurtom a pre tých, ktorí nešetria tuky, tak aj s orechovým maslom. Jednoducho je to základný recept, ktorý si môžte doladiť podľa vašich kalórii, makier a hlavne chuti.

Veľmi dúfam, že sladkú omeletu vyskúšate a bude vám aj chutiť. Kalórie na túto konkrétnu mi vyšli na:

                  315 kcal

                  14g tuku

                  30g sacharidov

                  18g bielkovín

 Kristína Močková

Kristína Močková

Spisovateľ a expert

Ahojte! Moje meno je Kristína a hýbať som sa začala pár rokov dozadu. Najprv bolo mojim cieľom schudnúť. Prešla som si rôznymi nezmyselnými diétami, no čo som schudla, som aj pribrala naspäť. Krátko po tom, čo som si v roku 2015 prvýkrát vyskúšala posilku, som pochopila, že bez stravy to jednoducho nejde. Začala som sa stravovať podľa IIFYM (If it fits your macros) a pomerne ľahko som konečne schudla. Preto sa vám budem snažiť ukázať, že jedlo môže byť aj chutné, aj macro friendly. Mojim dlhodobým cieľom je byť silná, zdravá a šťastná :). Sledovať ma môžte na mojom Instagrame @kikeseats.


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz