Recepty

Svieži tvarohový koláč s lesným ovocím | Jednoduchý recept

Ahojte,
na dnes som si pripravila recept na “macro-friendly” koláč, s ktorým som si tak trochu pripomenula leto, keďže som vytiahla z mrazničky časť letnej úrody zo záhrady. Je jednoduchý, rýchly, svieži a nepotrebujte naň nič špeciálne. Základ tvoria ovsené vločky, ktoré sú prirodzene bezlepkové, no ak robíme koláčik pre celiatika, treba použiť bezlepkové vločky, kde máme istotu, že nebudú kontaminované pšenicou. Spolu s makom, ktorý príjemne chrumká a arašidovým maslom vytvárajú skvelú, možno trochu netradičnú chuť. (Tak isto ako pri ovsených vločkách, ak chceme mať 100% istotu, že koláčik je bezlepkový, použijeme Myprotein Organic arašidové maslo, ktoré má označenie Gluten free). Príjemne sladká tvarohová vrstva sa kamaráti s jemne kyselkavým ovocím na vrchu. Na dochutenie môžeme použiť bezkalorický Myprotein sirup.

Potrebujeme:

Postup:

Vločky si rozmixujeme na múku, pridáme mak, arašidové maslo, približne tretinu z celkového
množstva medu a 2-3 lyžice vody. Vypracujeme pomerne tuhé cesto, ktoré necháme chvíľu
odpočívať.

Medzitým si pripravíme tvarohovú vrstvu. Z tvarohu, zvyšného medu a jedného
bielka si vymiešame hladký krém.


Cesto rovnomerne natlačíme do okrúhlej formy vyloženej papierom na pečenie a na pár
minút ho dáme predpiecť pri 180 stupňoch.


Na cesto vylejeme tvarohovú vrstvu a na ňu poukladáme ovocie. Vložíme do vyhriatej rúry a
pečieme pri 180stupňoch približne 40 minút (koláčik treba občas skontrolovať).
Necháme vychladnúť a môžme podávať.


Rozkrájala som na 12 kúskov, z toho jeden má:
Kalórie: 148
Tuky: 3,8g
Sacharidy: 18,7g
Bielkoviny: 8,8g

Doprajte si svieži letný koláč aj v tomto chladnejšom počasí. Farebný tvarohový zákusok posypaný záhradným ovocím je ako stvorený pre dnešný deň. Korpus sa skladá len z ovsených vločiek, medu, maku a arašidového masla a náplň je ľahká, tvarohová. Ak to zavŕšite našim zero sirupom, dostanete lahodnú a najmä zdravú odmenu za celý týždeň.Kristína Močková

Kristína Močková

Spisovateľ a expert

Ahojte! Moje meno je Kristína a hýbať som sa začala pár rokov dozadu. Najprv bolo mojim cieľom schudnúť. Prešla som si rôznymi nezmyselnými diétami, no čo som schudla, som aj pribrala naspäť. Krátko po tom, čo som si v roku 2015 prvýkrát vyskúšala posilku, som pochopila, že bez stravy to jednoducho nejde. Začala som sa stravovať podľa IIFYM (If it fits your macros) a pomerne ľahko som konečne schudla. Preto sa vám budem snažiť ukázať, že jedlo môže byť aj chutné, aj macro friendly. Mojim dlhodobým cieľom je byť silná, zdravá a šťastná :). Sledovať ma môžte na mojom Instagrame @kikeseats.


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz