Recepty

Zdravé domáce bounty rezy | Nepečené kokosové tyčinky

Kokos a čokoláda je veľmi lákavé spojenie chutí. Tieto tyčinky mi veľmi pripomínajú bounty, no ich zloženie je zdravšie. Základ tvoria 3 suroviny a pre vegánsku verziu môžete med nahradiť napríklad Myprotein sirupom z agáve. Čokoládová vrstva je posypaná surovými kakaovými bôbmi, ktoré okrem toho, že príjemné chrumkajú, majú aj ďalšie pozitíva. Sú zdrojom vlákniny, minerálov, vitamínov a majú vysoký podiel antioxidantov.

Potrebujeme:

Na základ:

  • 165g kokosového krému (tuhej časti)
  • 100g mletého kokosu
  • 80g medu

Na čokoládovú vrstvu:

Postup:

Zmiešame tuhú časť kokosového krému (ktorá sa nám oddelí, ak konzervu skladujeme v chlade), mletý kokos, med a poriadne miešame, kým nám nevznikne tuhá, kompaktná hmota, ktorú si natlačíme do menšieho plechu (odporúčam použiť papier na pečenie).

Vo vodnom kúpeli si rozpustíme čokoládu s kokosovým olejom, vďaka ktorému sa čokoládová vrstva nebude pri krájaní lámať. Čokoládu nalejeme a rovnomerne rozotrieme na kokosovú časť, posypeme organickými raw kakaovými kúskami a dáme na hodinku schladiť do chladničky. Ako obvykle, skonzumujeme čo najskôr, no v chladničke vydržia niekoľko dní. Skladujeme v uzavretej nádobe.

Rozkrájala som na 12 kusov, z toho jeden má:
162kcal
13,4g tuku
10,4g sacharidov
1,9g bielkovín

Premýšľate už nad vianočnými pochúťkami? Môžu to byť napríklad nepečené zdravé bounty rezy. Tieto raw kokosové tyčinky si zamilujete ihneď, ako si ich pripravíte. Sú totiž jednoduché na prípravu a výsledok je vynikajúci. Spojenie kokosu a čokolády je priam stvorené na dnešné popoludnie!Kristína Močková

Kristína Močková

Spisovateľ a expert

Kristína sa našom blogu sústredí hlavne na recepty, či už sa jedná o dezerty, desiaty, tipy na raňajky alebo obedy. Správna výživa je jej blízka, pretože okrem toho, že vo voľnom čase rada trávi čas v kuchyni, sa venuje aj posilňovaniu. Vyše dvoch rokov sa stravuje a zaujíma o flexibilné stravovanie (IIFYM) a vďaka tomu má základné poznatky aj z oblasti stravy a výživy. Okrem Myprotein blogu píše recepty aj pre web aktin.cz - https://aktin.cz/clanky?f%5Bauthors%5D=80399. Kika je v piatom ročníku na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave, odbor Fotografia a nové médiá. Jej praktická bakalárska práca, ktorú fotograficky spracovala, sa venovala téme žien a silového športu. Chcela upozorniť na neopodstatnené predsudky voči ženám, ktoré sa venujú „mužskému športu“. Táto práca sa objavila aj na platforme Red Bull Showcase - https://www.redbull.com/sk-sk/girls-who-lift-kristina-mockova-local-fitness-foto-red-bull-showcase. Kikine recepty a viac o nej a jej stravovaní môžete nájsť aj na jej Instagrame - https://www.instagram.com/kikeseats/.


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz