Recepty

Flapjack | Proteínové chutné tyčinky | Bielkovinová bomba

Neviem ako vy, ale ja milujem tyčinky Flapjack. A hlavne tie, ktoré sa predávaju v Tescu. V zime som si ich kupovala pravidelne, ale aj teraz, keď chodím do školy a potrebujem doplniť moje telo energiou pred cvičením. Flapjack tyčinky sú väčšinou plné energie zo sacharidov, hlavne z ovsených vločiek. No bohužiaľ, tie v Tescu obsahujú veľa cukru a umelých látok. A žiadne bielkoviny. Preto som sa rozhodla urobiť si vlastné flapjack tyčinky s proteínom. Dúfam, že vám budú chutiť tak, ako mne.

Potrebujeme:

  • Ovsené vločky 125g
  • Arašidové maslo Myprotein 65g
  • Proteín napr. Čokoláda-Brownies Myprotein 50g
  • Lieskové orechy 70g
  • Med 20g
  • Banán 100g
  • Chia semienka

Postup:

Do mixéra som si dala orechy, vločky a chia semienka. Všetko som to premiešala tak, aby sa orechy čo najviac posekali. Potom som do tejto zmesi pridala proteín a poriadne pomixovala. Asi po dvoch hodinách som to vybrala, nakrájala a naspäť vložila do mrazničky.

Pridala som tam banán, ktorý som rozpučila a taktiež med s arašidovým maslom, ktoré som predtým dala na pár sekúnd do mikrovlnky. Potom som to už len pomixovala poriadne, aby sa tá hmota spojila a dala sa lepšie tvarovať.


Nakoniec som to už len dala do menšieho pekáča na papier na pečenie a vytvarovala si tvar obdĺžnika, aby sme si potom mohli lepšie krájať tyčinky.

Nakoniec som to vložila do mrazničky na pár hodín. Po hodine som to z nej vybrala, zabalila do papiera a vložila do mojej zázračné skrinky, kde si odkladáme všetky moje tyčinky ktoré si doma robím.

Máte chuť na niečo hriešne dobré? Prečo hneď siahnuť po tradičnom Flapjacku z obchodu? Dá sa to aj doma! Prinášame vám recept na domáce Flapjack tyčinky, ktoré hravo prekonajú tie v lesklých obaloch. Nevieme ako vám, ale nám sa len po prečítaní receptu zbiehajú slinky, tak do toho!


Fotky: Tinka Krebesová (autor)Tinka Krebesová

Tinka Krebesová

Spisovatel' a Expert

Ahojte. Moje meno je Martina a venujem sa zdravému životnému štýlu a to teda hlavne cvičeniu a vareniu. K zmene môjho života, a to teda že som prešla na zdravšiu stravu, došlo takmer pred dvoma rokmi. Vtedy som však ešte nemala také skúsenosti aké mám teraz. Síce nemôžem povedať že som úplný odborník v tomto smere, ale nejaké tie skúsenosti mám aj z vytvorením jedálnička. Moje "výtvory", hlavne raňajkové jedlá môžete nájsť na mojom IG @_tinkafood_ alebo na mojom Snapchate matka28300. Práve vďaka IG som sa dostala sem, na blog Myprotein. A čo sa týka cvičenia, tam sa snažím nabrať svaly a hmotu. A keď budem na tom lepšie, chcela by som sa začať pripravovať na súťaž. Na blog budem pridávať hlavne recepty všelijakých maškŕt. Samozrejme všetko bude zdravé, z naozaj kvalitných surovín a budem sa snažiť o to, aby to neboli moc náročne recepty, ale celkom jednoduché jedla, ktoré zvládne každý a bude si ho môcť každý užiť bez výčitiek. V receptoch určite nenájdete nijaké napodobeniny zdravých potravín. Mam rada kvalitné a chutné jedlá, pripravené z čerstvých a zdravých surovín a práve také jedlá a maškrty Vám sem budem pridávať. Dúfam, že sa Vám moje recepty budú páčiť a budete ich piecť s radosťou a s úsmevom na tvary. Ak by ste ma chceli kontaktovať, môžete mi napísať email- mkrebesova@gmail.com


Chcete si objednať naše produkty? Pozrite si naše najaktuálnejšie akcie tu... Kúp Teraz